…Et leida meelerahu, tervist ja elurõõmu igavikulisest
kaduva ja lühiajalise asemele,
…on tarvis tagasi jõuda Loodusesse…


Kas mäletad …
Suusabaasis on tantsupidu
see toimub siin igal õhtul
noorte kehade vallatust ruum on täis
ja villaste sokkide lõhna

Holstre-Polli puhkekeskuse ajalugu ulatub tagasi 1960ndatesse aastatesse, kui omaaegne tuntud suusamees Heino Bergman avastas Polli mägede piirkonnas suurepärased tingimused suusaradade loomiseks. Tema armastusest suusaspordi ja kohalike olude vastu said alguse mõnusad suusarajad, kus ka hulk sportlasi saavutas kiiduväärt tulemusi. Tänastele keskealistele talispordilembestele kohalikele kätkevad Holstre-Polli nõlvad mõnusaid mälestusi ja nostalgiat.
Ajakirjandusest on lugeda kümne aasta taguseid arvamusi ja kirjeldusi, milles kiidetakse kohalikke olusid ja väljendatakse lootust, et Holstre-Polli suusabaas võiks olla midagi  enamatki kui kohalike spordiharrastajate harjutus- ja võistluspaik. Usutakse, et suusabaasi pärand võiks välja kanda ka uue tervisekeskuse sünni, millega tuua piirkonnale tähelepanu ja kuulsust.
2005. aastal valmis kaasaegsete võimalustega peamaja, kus majutuskohti oli ligi viiekümnele. Loodud olid arvestatavad võimalused nõupidamiste ja seminaride korraldamiseks. Rollerirajad said korraliku asfaltkatte. Keskus kogus küll tuntust, kuid õiget hoogu veel ei tulnud. Sporditegemine oli aktiivne suvel ja talvel, kevadeks-sügiseks oli väljundit keerulisem leida. Kompleksi kulud olid suured. Tasapisi lisandusid siiski tellimused töökoosolekute, seminaride ja festivalide korraldamiseks. Soov oli linnainimesi viia looduse energia ja ilu keskele. Suviseks põhitegevuseks jäi endiselt spordilaagrite teenindamine, talvised suurejoonelised võistlused olid loomulikuks jätkuks.
Eestimaa loodus on võrratu aastaaegade vaheldumises ja mitmekesisuses. Et leida meelerahu, tervist ja elurõõmu igavikulisest kaduva ja lühiajalise asemele, tuleb tagasi minna loodusesse. Selline ongi Holstre-Polli keskuse tänane üleskutse.
Holstre-Polli piirkond on lummav ja imeline. Siin on erineva pikkuse ja raskusastmega hooldatud metsarajad, millede kogupikkus ulatub kuni 35 km. Kevadest sügiseni sobivad need suurepäraselt matkamiseks, jooksmiseks, kepikõnniks, maastikurattasõiduks, orienteerumiseks või lihtsalt kauni looduse nautimiseks. Keskusest umbes kilomeetri kaugusel asuv imekaunis liivase rannaga Holstre järv meelitab suplema ja kala püüdma. Talvel on suusarajad korralikult hooldatud (2,5 km valgustatud). Loodusliku lume puudumisel kaetakse rada kunstlumekattega.

Täna pakutakse rikkalikku teenusevalikut
Holstre-Polli puhke-, spordi- ja konverentsikeskuses otsitakse jätkuvalt võimalusi, kuidas looduse loodut oma külalistele tutvustada. Loodi Looduspargi alad ootavad avastamist, töistele tegemistele pakutakse kõrvale harrastuspordi võimalusi ja mõnusat olemist vaikuses või ühises rütmis.
Siin on suurpärased võimalused pidada seminare, konverentse, treeninglaagreid, võistlusi ja ka pidusid. Korralikult on hooldatud matka- ja suusarajad, asfaltkattega rulluisu- ja suusarajad ning palliväljakud (korvpall, tennis, liivakattega võrkpall, 17 korviga disc-golfi rada). Laenutada saab rulluiske ja -suuski, maastikurattaid, tennise- ja golfivarustust, kõnnikeppe, murdmaasuuski.

Mõnusat olemist pakuvad puhke- ja grillimiskohad ning vaatetorn.
Peamajas on kuni viiskümmend ööbimiskohta, teist samapalju lihtsates kämpingutes ja spordimajakeses. Seminari- ja peoruumid (sealhulgas toitlustamine) mahutavad kuni kuuskümmend inimest.

Elu teevad lihtsamaks valmiskujul pakutavad seminari-, matka- ja seikluspaketid. Samas ollakse valmis kokku panema just sellise paketi, mille sarnast klient vajab.
Vana tõde on see, et parim puhkus on kodu lähedal ehk siis Eestimaa kauni looduse keskel. Ja miks mitte valida selle veetmiseks Holstre-Polli?


Tere tulemast!